blog 01

    Eve gelindiğinde zamanın çoğunluğunun geçirildiği mutfaklar için hem pratik hem de sahip olunan alanın iyi değerlendirilmesi önemlidir. Bunun için de mutfak dekorasyon firmaları estetik ve kulanım amacına uygun birçok çözüm sunmaktadır. Peki, en çok tercih edilen malzeme nedir? İşte bunun cevabı olarak mutfak dekorasyon çözümlerinde en sık kullanılan ürün ve avantajları hakkında kısa bir araştırma yaparak bilgilerini paylaştık.
 
 Göze dolgunluk veren malzemeyle mutfak şıklığı
 
     Masif yapıdaki mutfak dolapları klasik mutfak modelleridir. Küçük ya da büyük mutfak fark etmeksizin kullanılmak için tercih edilebilir. Masif yapı büyük bir alana sahip mutfaklarda kullanıldığı takdirde göz dolgunluk veren bir görüntüye sahip olurlar ve mutfağın sahip olduğu çizgi bir anda değişir. Aynı zamanda masif malzeme Amerikan mutfak modellerinde de sıklıkla kullanılan bir dolap üründür. Küçük ölçüdeki mutfaklar için alt tezgâh dolap modülü, üst raflarda ise açık ahşap raf düzeni olarak kullanılabilir. 
 
 Masif mutfak dolaplarının avantajları nelerdir?
 
 Her şeyden önce klasik tarza yakın olan mutfak modelleri ile ilgili karar vermek isteyenler için avantajların daha ön plana çıkabileceği söylenebilir.
 
 - Klasik mutfak modellerinin kullanımında masif mutfak dolaplarından daha fazla yakışan model sayısı azdır.
 
 - Kullanım açısından oldukça uzun ömürlüdür.
 
 - Doğal malzemelerden oluştuğundan dolayı kesinlikle daha sağlıklıdır.
 
 - Temizliğinin yapılması fazlasıyla kolaydır.
 
 - Çizilme riskini en az seviyede bulunduran malzeme türlerinden bir tanesidir.
 
     Yukarıda belirtilen avantajları da göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle çoğunluğun kullanmayı tercih edeceği türden bir malzemedir. Sebepleri ise çok açık. Bir kere mutfaktaki hijyen önemlidir ve masif malzemenin temizliğinin kolay olması bu çözüm için mükemmeldir. Ayrıca dolapların ya da yüzeylerin kullanımı esnasında temas fazla olduğu için çizilme olması her zaman muhtemeldir. Masif malzemeden yapılan dolaplarla bu durumun hassaslığı ortadan kaldırılmış olunur. Uzun ömürlü olmasından dolayı da kişisel zevke göre tasarlanmış olan ve göz dolduran bir mutfak sahibi olmak daha uzun soluklu olacaktır. Aynı zamanda doğal malzeme yapısından kaynaklı insanlar için en önemli faktör olan sağlıkla ilgili bir risk taşımadığı için son derece idealdir.